قیمت انواع شیرفلکه فلنچ دار چدنی فاراب

قیمت شیرفلکه چدنی فلنچ دار

شیر فلکه کشویی فلنچ دار چدنی

شیر فلکه کشویی فلنچ دار بیشتر در محل‌هایی به کار می‌رود که بخواهند جریان سیال کاملاً بسته یا باز باشد. این شیرها افت فشار بسیار کمی دارد. به‌همین دلیل در خط لوله‌های طولانی از آن‌ها به کار می‌رود.
هنگامی‌که کشو یا بندآور(gate) به‌طور کامل به سمت بالا هدایت‌شده و از مسیر سیال خارج گردیده,هیچ مقاومتی در برابر عبور سیال وجود ندارد,ولی اگر کشو به پایین‌ترین محل خود هدایت‌شده باشد سیال بعلت تغییر مسیر با کشو گفت فشار می‌کنند.
اکثراً در لوله‌کشی‌ها لوله و شیر به وسیله جوشکاری یا پیچ به‌هم متصل میشود.ولی به‌طورکلی اتصال شیر و لوله به وسیله فلنچ، پیچ و مهره انجام می‌شود و برای جلوگیری از نشتی بین لوله از یک واشر گسکت استفاده می‌شود.

انواع شیرفلکه کشویی چدنی فلنچ دار

این دسته از شیرآلات را به‌عنوان دریچه دروازه نیز نام‌گذاری می‌کنند.دریچه‌ای که با بلند کردن مانع و دروازه از مسیر سیال جریان بازمی‌شوند.
از این شیرها برای قطع و وصل کردن جریان مایعات استفاده می‌شود ۹ کنترل و تنظیم آن چون هنگامی‌که کاملاً باز باشد سیال مانعی برای انبوه ندارد و در زمان بسته بوده و بسته بودن هیچ روزنه‌ای برای عبور سیال وجود ندارد و این فرایند حد وسطی را ندارد.
شیرهای کشویی را به ۲ دسته می‌توان تقسیم کرد:
شیر کشویی چدنی با زبانه فلزی
شیر کشویی چدنی با زبانه پلاستیکی 
شیرفلکه چدنی فلنچ دار

شیر فلکه کشویی چدنی

برای عبور سیالاتی که در این بخش برای شما ذکر می‌کنیم مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  1. آب خام
  2. آب آشامیدنی
  3. فاضلاب
  4. روغن
  5. هوای فشرده
  6. تمامی گازهای خنثی

کاربرد شیرفلکه کشویی فلنچدار چدنی

استفاده از این شیرها در خط لوله برای کنترل‌کننده جریان به‌هیچ‌عنوان مجاز نمی‌باشد و همیشه باید در حالت کاملاً باز و یا کاملاً بسته مورد استفاده قرار بگیرد.
در جهت انتقال آب سرد و گرم فشار قوی در تاسیسات موتورخانه نیروگاه صنایع نفت و کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شیر فلکه کشویی چدنی تا ۸۰ درجه سانتی‌گراد دما را می‌تواند تحمل کند و از لحاظ سایز و نوع عملکرد انواع مختلفی را دارد.
 

شرایط کاری استفاده از شیرفلکه فلنچ دار چدنی

این نوع شیرفلکه ها برای تعداد زیادی از انواع سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر کدام شرایط کاری و استانداردهای مختلفی را دارد که در این قسمت تعدادی از آن‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد:
گاز 
حداکثر سرعت جریان ۲۰ متر در ثانیه
 فشار کاری ۱۶ بار 
دما بین منفی ۲۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتی‌گراد 
 
آب آشامیدنی، فاضلاب
حداکثر سرعت جریان ۵ متر در ثانیه 
درجه حرارتی بین منفی تا مثبت ۷۰ درجه سانتی‌گراد
فشار کاری ۱۶ بار
 

انواع شیرفلکه چدنی از نظر ساختار

شیر فلکه کشویی چدنی از نظر نوع disk و  seat به ۲ دسته کلی همراه ۳ زیرشاخه تقسیم‌بندی می‌شوند:
۱.گوه ای  (wedge Gate Valve)
لبه شکاف دار
لبه منعطف 
لبه صلب
۲.موازی  (Parallel Gate Valve)
 
 
پایپوکالا|نمایندگی شیرپرونه ای فاراب

شیرفلکه کشویی گوه ای فاراب 

پرمصرف‌ترین نوع از شیر فلکه کشویی چدنی مدل گوه ای می‌باشد. این مدل از شیرآلات به‌اصطلاح  self seating است.
در این شیرها دیواره دیسک عمود بر مسیر عبور جریان مایع نیست و با صفحه عمود بر مسیر جریان مایع زاویه دارد.
درواقع لبه پایینی این مدل به شکل یک گوه است و به‌طور کامل صاف نیست.
در این مدل شیر هم در فشار پایین و هم در فشار بالا آب‌بندی بسیار خوبی وجود دارد.زیرا میزان ساییدگی و فرسایش بین نشیمنگاه و دیسک بسیار کم است.
در شیرهای کشویی گوه‌ای برای سیالات با ذرات معلق گزینه مناسبی نمی‌باشد.چون هنگام عبور سیالات از مسیر ممکن است این ذرات را روی سطح سیت بنشینند و مانع از بسته شدن کامل دیسک شوند که باعث عدم آب‌بندی کامل می‌شود. شیرفلکه چدنی فلنچ دار
 

شیر کشویی لبه شکاف دار

نام دیگر این نوع شیر لبه دیسک دوبل است.
این مدل آب‌بندی مقاوم‌تری در مقایسه با دیسک‌های صلب دارد.درحقیقت این مدل از دیسک قابلیت خود تنظیمی دارد و خودش را با ۲ طرف سیت هم‌تراز میکند.
 در زمانی‌که شیر در حالت بسته شدن می‌باشد و دیسک به‌طرف پائین در حرکت است،بدون هیچ‌گونه تماس با سیت تا انتها می‌رود،و همچنین در زمانی‌که شیر در حالت باز می‌باشد،دیسک بالا قرار می‌گیرند.و ۲ تکه مختلف گوه با استفاده از فنرهای موجود در آن به همدیگر نزدیک می‌شوند.
لازم به ذکر است که این شیرها در واقع یک مدل خاص هستند و قیمت آن‌ها نیز در بازار فروش شیرآلات کمی بالاتر از دیگر مدل‌ها می‌باشد.

شیر کشویی لبه منعطف 

این مدل از لبه شیر تنها در مرکز دیسک به‌صورت صلب است.در سطوح خارجی و سطح تماس با سیت به‌صورت منعطف می‌باشد.
در حقیقت یک دیسک ۱ تکه می‌باشد که در محیط اطراف آن قسمت توخالی وجود دارد که برای افزایش عملکرد دیسک در زمانی‌که زاویه‌ای بین سیت و دیسک به وجود می‌آید تعبیه شده‌است.

شیر کشویی لبه صلب 

 پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین نوع لبه دیسک در شیرهای کشویی نوع صلب می‌باشد که قدرت بالا دارد. این نوع شیر در هر حالت و موقعیتی می‌تواند به خط لوله وصل شود و همچنین تقریباً برای هر نوع مایعی به کار می‌رود.
ساختمان این نوع لبه‌ای ۱ تکه می‌باشد که برای جریان‌های توربلانس بسیار مناسب است.
 

شیرفلکه کشویی موازی

در این نوع شیر در حالت موازی،۲ دیسک به‌صورت کاملاً موازی با یکدیگر می‌باشد.در این مدل فشار در حالتی که دیسک در پایین‌ترین سطح خود می‌باشد کمک می‌کند تا دیسک به سیت در طرف خروجی فشرده شود که باعث آب‌بندی بهتر می‌شود.
واضح است که هرچه فشار سیالات بیشتر باشد آب‌بندی در طرف خروجی بهتر است و از آن‌سو اگر فشار در زمان ورود کم شود،آب‌بندی دیسک با مشکل روبرو می‌شود.
یکی دیگر از مزایای بعضی از مدل‌های شیرفلکه موازی وجود یک فنر متصل به حامل می‌باشد که در دماهای بالا و در زمانی‌که اختلاف دما در ۲ طرف خط زیاد می‌باشد اختلالی برای عملکرد دیسک به وجود نیاید. علاوه‌براین شیرفلکه کشویی با دیسک موازی برای مایعات و ذرات معلق بسیار مناسب‌تر از مدل گوه ای می‌باشد.
نمایندگی شیرفلکه فاراب

شیرفلکه فلنچ دار چدنی فاراب 

در ایران شرکت‌های مختلفی توانایی تولید شیر فلکه‌های کشویی چدنی فلنچ دار را دارند که معتبرترین و باکیفیت‌ترین این شرکت‌ها برند فاراب می‌باشد که با توجه به کیفیت بالای این برند یکی از محبوب‌ترین برندهای ایران می‌باشد به‌همین دلیل شرکت‌هایی که در ایران وجود دارد از اسم فاراب بر روی محصولات خود استفاده می‌کنند.
برای تشخیص شیرآلات فاراب اصل با برند (فنا،منا) شما می‌توانید از روی مارک تجاری این شرکت که روی محصولات آن ثبت‌شده جنس اصلی را تشخیص دهید.
 
برای تهیه لیست قیمت شیرآلات چدنی شرکت فاراب (منا ، فنا )و دریافت پیش‌فاکتور آنی با مشاورین فروشگاه پایپوکالا در تماس باشید.
 
تلفن دفتر فروشگاه :۰۲۱۳۳۱۷۵۹۹۱
مدیریت:۰۹۱۲۶۲۶۵۳۶۱
کارشناس فروش:۰۹۰۳۵۸۴۷۰۸۶

2 دیدگاه دربارهٔ «قیمت انواع شیرفلکه فلنچ دار چدنی فاراب»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *