چرا باید از شیرفلکه آتش نشانی استفاده کرد؟

چرایی استفاده از شیر فلکه آتش نشانی

از حوادثی که جان و مال انسان ها را تهدید می نماید حریق و آتش سوزی می باشد و انسان را با مشکلات جدی روبرو می نماید.  پیشرفت تکنولوژی  و گذر زمان ابزارهای متعددی را جهت اطفا حریق ایجاد کرده اند که  میتوان به ابزارهایی همچون مخزن و پمپ آب ، هیدرانت، شیلنگ آتش نشانی و شیرفلکه آب جهت کنترل ورودی آب اشاره کرد .

شیرفلکه آتش نشانی که نقش بسیار مهمی در کنترل سیال ورودی ایفا می کند.

امروزه تاسیسات اطفاء حریق از مهمترین بخش های یک ساختمان محصوب میشود و به منظور کنترل آتش سوزی های ناخواسته و کنترل آن انجام میشود. 

در ادامه میخوانید:

نحوه لوله کشی آتش نشانی

تجهیزات مورد استفاده   

شیر فکه آتش نشانی

ما در پایپوکالا مجموعه ای از برترین برندهای صنعت تاسیسات ساختمان از نظر کیفیت و قیمت را برای مشتریان جمع آوری کرده ایم.تا دیگر دغدغه انتخاب محصول مورد نظر را نداشته باشید.

همکاری فروشگاه پایپوکالا با برند های مطرح داخلی و خارجی در حوزه تاسیسات ساختمان این امکان را فراهم کرده تا با شناخت نیاز مصرف کنندگان و پیمانکاران و سازندگان و با استفاده از تنوع محصولات،مجموعه ما را آماده خدمت رسانی هرچه بهتر در تمام سطوح به مشتریان کند.

نحوه لوله کشی آتش نشانی در ساختمان

درصنعت ساختمان سازی ایجاد آرامش و فراهم کردن محیطی امن و بی خطر برای حفظ جان مردم در برابر حریق یکی از وظایف اصلی سازندگان و مجریان طرح میباشد.

روش های لوله کشی آتش نشانی

به ۳ روش صورت میگیرد که برایتان هرکدام را شرح میدهیم.

۱-روش خشک:این روش دلیل نام گذاری آن این است  که با آب خانگی هیچ گونه ارتباطی ندارد. و معمولا آب از طریق لوله ورودی جلوی درب ساختمان تامین میشود و در صورت ضرورت آب مورد نیاز به سیستم لوله کشی پمپاژ میشود.

۲-روش تر:برخلاف سیستم خشک آز اب شهری استفاده میشود و آب همواره در لوله کشی وجود دارد و به همین دلیل این روش به این نام شناخته شده است.

۳-روش ترکیبی: همانطور از نام آن مشخص است در این روش با توجه به مساحت و ارتفاع ساختمان از هر دور وش یعنی سیستم خشک و سیستم تر استفاده میشود.

تجهیزات مورد استفاده در سیستم آتش نشانی ساختمان

مطالعه چند مورد از تجهیزات به کار رفته در سیستم آتش نشانی برای رساندن آب در برابر حریق.

این تجهیزات عبارتند از:

هیدرانت آتش نشانی:معمولا د ردو نوع ایستاده یا زمینی استفاده میشوند.هیدرانت های ایستاده معمولا به ۲نوع خشک  تر موجود میباند و در کشور ما هیدرانت های ایستاده متداول تر است.

کوپلینگ اتش نشانی:به کوپلینک های شلنگ خور معروف هستند. از یک سمت به هیدرانتمتصل به  شیرفلکه و از سمت دیگربه هیدرانت های نازل کوپله میگردند.کوپلینگ ها در ابعاد مختلف در اختیار مصرف کننده ها قرار میگیرند.

شیر سیامی:شیر اتش نشانی دوقولو معروف به شیر سیامی که در ورودی ساختمان ها نصب میشود، برای آب رسانی به سیستم اتفاء حریق خشک در زمان آتش سوزی قرار میگیرد. با توجه به محل استفاده و کارایی آن سایز های متفاوتی دارد و جنس آن عمدتا از چدن میباشد.

مطالعه بیشتر:شیرآلات چدنی

شیرفلکه آتش نشانی:نقش بسیار مهمی در کنترل سیال ورودی ایفا می کند. به دلیل اهمیت آن در ادامه میوانید  توضیح کامل تری در این رابطه مطالعه کنید.

شیرفلکه آتش نشانی کیز ایران

شیرفلکه آتش نشانی

شیر آتش نشانی معمولا به دو صورت ایستاده و شیر فلکه برنجی دنده ای زاویه دار موجود می باشد.

شیر فلکه دنده ای زاویه ای:

در ایران با برندهای مختلفی تولید و روانه بازار گردیده است. که از جمله با کیفیت ترین و بهترین این محصولات به شیر فلکه کیز ایران و سیم ایتالیا می توان اشاره کرد.  که کاربرد آن برای جعبه ها و باکس های آتش نشانی می باشد.

طول عمر شیر فلکه ها : با توجه به نوع مصرف نوع محصول و جنس آن متغیر می باشد.

جنس شیر آلات آتش نشانی:  معمولا از آلیاژ برنج که ترکیب مس و روی است می باشد.
آلیاژ برنج با چگالی بالا در برابر خوردگی مقاوم بوده و در صنایع آتش نشانی و اطفاء حریق در ساخت شیر فلکه اتش نشانی و کوپلینگ آتش نشانی کاربرد دارد.

مزیت های شیر فلکه برنجی آتشنشانی

جنس برنجی شیر فلکه آتش نشانی سبب می شود که این شیرها ضد زنگ بوده و دارای عمر بالایی باشند .

مواد استفاده شده در شیر فلکه آتش نشانی در برابر رسوب زدگی مقاوم بوده و مانع از جرم گیری در داخل شیر فلکه می بشود.

شیر فلکه آتش نشانی برنجی جهت قطع و وصل خطوط اصلی لوله انتقال در ساختمان ها و مجتمع های مورد استفاده قرار می گیرد ودر برابر حرارت بسیار زیاد آب مقاوم بوده همچنین دچار پوسیدگی و از بین رفتگی نمی شود.

شیر فلکه آتش نشانی از جمله پرمصرف ترین شیرهای در صنایع تاسیسات ساختمانی و صنعتی می باشد. که در لوله کشی آبرسانی، فاضلابی و نفت و گاز کاربرد گسترده ای دارند.

شرکت کیزایران شیر های آتش نشانی را با کیفیت بسیار بالا توام با قیمت ناسب تولید کرده و به مشتریان عزیز ارائه می دهد.
برند کیزایران دراین ۴۰ سال فعالیت گواهی نامه های مختلفی دریافت کرده است.

بیشتر مطالعه کنید.

در ارتباط با این برند و محصولات این شرکت(کیز ایران) 

 

پایپوکالا نمایندگی کیز ایران

 

سیستم اسپرینکلر

سیستم اسپرینکلر از یک منبع ذخیره آب، سیستم تأمین‌کننده‌ی فشار، لوله‌ها، اتصالات فلزی، شیرآلات به منظور توزیع آب و سیستم پاشش خودکار (Sprinkler) تشکیل شده است.

منبع آب سیستم‌های اسپرینکلر می‌تواند به‌صورت مخزن آب به همراه پمپ، مخزن نصب‌شده در ارتفاع و یا لوله‌کشی آب شهری باشد. نحوه‌ی عملکرد این سیستم به گونه ایست که حباب شیشه‌ای پاشنده‌ها در واکنش به آتش شکسته شده و باعث پاشیده شدن آب روی آتش می‌شود.

در مقاله بعدی  توضیحات کامل و جامع تری را در رابطه با این سیستم در اختیارتان قرار داده ایم

اسپرینکلر آتش نشانی

پیشنهاد ما به شما 

قبل از اقدام به خرید هر نوع شیرالات،گرفتن مشاوره از متخصصین در این رابطه میباشد.

تیم تخصصی مشاوره پایپوکالا درکنار شماست تا بهترین انتخاب را داشته باشید و لبخند رضایت درتمام مراحل ساخت و ساز بر چهره شما باشد.

راه های ارتباطی با پایپوکالا

تلفن دفتر:۰۲۱۳۳۱۷۵۹۹۱

مشاور ارشد(علیپور):۰۹۱۲۶۲۶۵۳۶۱

پشتیبانی:۰۹۰۳۵۸۴۷۰۸۶

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *